Zespół

“Największym skarbem organizacji nie są jej materialne zasoby, ale ludzie, którzy tworzą jej serce i duszę.”

Cześć. Cieszę się, że zawędrowałeś na stronę naszego stowarzyszenia i chcesz poczytać co nieco o nas. Jestem Paweł Maciejny  Obecnie pełnię funkcję prezesa stowarzyszenia i administratora tejże strony. Pozwól, że zaproszę Cię na opowieść o naszym zespole. Parę słów o mnie:

Edukacja i pedagogikaJako nauczyciel IT pracuję zarówno w szkole podstawowej, jak i technikum. Pełnię również funkcję pedagoga szkolnego oraz oligofrenopedagoga. Prowadzę kursy e-learningowe, g-learningowe oraz indywidualne sesje tutoringowe. Przez pewien czas miałem również przyjemność być wykładowcą Teorii Osobowości na kierunku psychologia w WSB w Jastrzębiu Zdroju.

Straż i RatownictwoPrzez 10 lat byłem członkiem Zarządu a następnie wiceprezesem OSP Żywiec Sporysz, gdzie obecnie sprawuję funkcję dowódcy sekcji w podziale bojowym. Jako przewodniczący komisji MDP ZOSP RP powiatu żywieckiego oraz koordynator MDP ZOSP RP miasta Żywiec jestem aktywnie zaangażowany w działalność ratowniczą w regionie. Dodatkowo współtworzę stowarzyszenie FIRE DP, gdzie pełnię rolę wiceprezesa oraz instruktora.

Aktywność fizycznaRugby to moja pasja – trenuję drużynę w Rugby Club Bielsko-Biała. Poza tym ćwiczę Chen Taiji Practical Method, co daje mi równowagę i spokój w codziennym życiu. Regularnie biorę udział w biegach OCR oraz wyzwaniach strażackich.

Pisanie: Jest to dla mnie forma refleksji oraz dzielenia się doświadczeniami z innymi. Moje artykuły można znaleźć w czasopiśmie “Strażak”.

Ludzie i rozwój: Lubię pracować z ludźmi i pomagać im się rozwijać. Jako coach i trener TUS, wspieram innych w osiąganiu ich celów. Dodatkowo szkolę opiekunów MDP, przekazując im wiedzę i umiejętności potrzebne do pełnienia tej roli. Jestem wiceprzewodniczącym Gminnego Zespołu ds Przeciwdziałania Przemocy Domowej w gminie Jeleśnia.

Wolne chwile uwielbiam spędzać na czytaniu, co pozwala mi nieustannie poszerzać horyzonty i czerpać inspiracje z różnych źródeł.

Zastępca prezesa stowarzyszenia SCAL, działacz społeczny, wieloletni naczelnik OSP Żywiec – Sporysz, inicjator wielu akcji i eventów w mieście Żywiec. Radny miejski.

Skarbnik stowarzyszenia, specjalistka od finansów i logistyki, działaczka społeczna,

Sekretarz stowarzyszenia, nauczycielka, działaczka społeczna. Specjalistka od inicjatyw artystycznych, zdrowego żywienia, pasjonatka wycieczek górskich.

Członek zarządu stowarzyszenia, specjalista od techniki i technologii, strażak – ochotnik, wieloletni opiekun MDP, wychowawca na obozach pożarniczych, wieloletni członek komisji MDP powiatów bielskiego i żywieckiego. Organizator wielu inicjatyw społecznych dla dzieci i młodzieży, działacz społeczny

Członek zarządu stowarzyszenia, dobry duch i oaza spokoju, potrafi jednym żartem rozbroić emocje. Wieloletni opiekun MDP, strażak ochotnik, działacz społeczny, wychowawca na obozach pożarniczych, pasjonat wypraw górskich.

Członek zarządu stowarzyszenia. Strażak Państwowej Straży Pożarnej. Specjalista od wspinaczki i wszelkiego typu rzeczy niemożliwych do zrobienia. Wieloletni opiekun MDP. 

Komisja rewizyjna stowarzyszenia. Strażak Państwowej Straży Pożarnej, prywatnie człowiek na którego zawsze można liczyć. Łukasz pojedzie wszystkim co ma cztery koła (w sumie to może mieć tych kół i dwa albo i dziesięć). Pasjonat motoryzacji i pożarnictwa. 

Komisja rewizyjna stowarzyszenia, nauczycielka a przede wszystkim działaczka społeczna. Specjalistka od wolontariatu, wieloletnia opiekunka samorządów uczniowskich w sporyskich szkołach. Wieloletnia koordynatorka Młodzieżowej Rady Miejskiej. Entuzjastka dobrej lektury i działań dla innych.

Komisja rewizyjna stowarzyszenia, nauczycielka, pasjonatka sztuki i wycieczek górskich. Asia zawsze emanuje uśmiechem i spokojem.

Zespół SCAL, nauczycielka, specjalista od dobrej książki, Basia jest skarbnicą pomysłów, wnikliwym obserwatorem życia i świetnym koordynatorem działań.

Zespół SCAL

Zespół SCAL, znawczyni kultury i kinematografii, współorganizatorka wielu powiatowych wydarzeń kulturalnych.

Zespół SCAL, Strażak Państwowej Straży Pożarnej, wieloletnia opiekunka MDP, specjalistka od biegów górskich, Mistrzyni Polski i Europy Strażaków w biegach.

Zespół SCAL, wieloletnia działaczka społeczna, członek Asysty Żywieckiej i UTW.

Zespół SCAL, Żołnierz Wojska Polskiego, 

Zespół SCAL, specjalistka od finansów

Zespół SCAL